VIN kód

Už od roku 2000 chránime Vaše automobily
Trvalé označenie autoskiel VIN kódom
VIN - Vehicle identification number – Identifikačné číslo vozidla
Efektívna a najlacnejšia ochrana automobilu pred odcudzením!

Značenie Vin kódom (Vin print) akceptované poisťovňami

Značenie Vin kódom (Vin print) akceptované poisťovňami

Áno je to tak. V dnešnej dobe zabezpečenie Vin kódom na všetkých sklách (Vin print) akceptuje už 5 poisťovní (ich logá sú pod článkom). Väčšina áut už má zabezpečenie napríklad Imobilizér a k nemu požadujú ďalšie zabezpečenie.
Znamená to, ďalšie zabezpečenie automobilu napríklad mechanické – uzamykanie radiacej páky, volantu…, alebo elektronické GPS/GSM zariadenia a podobne a samozrejme teraz už aj Vin kódy na všetky sklá auta, ktoré poisťovne vyžadujú nad určitú sumu automobilu, poistnej sumy.

Nevýhodou mechanického ako aj elektronického zabezpečenia je zväčša vysoká cena na to, že vám to poisťovňa dáva ako povinnosť a nieje to vaša vlastná voľba či rozhodnutie. Rádovo sa môže jednať až o stovky Eur. Nehovoriac o tom, že dnes už vieme, že toto zabezpečenie už nieje až tak účinné. Tým samozrejme nechceme nikoho odrádzať od takéhoto zabezpečenia.

Ďalšou podstatnou vecou je, že napríklad alarm musíte aktivovať. Uzamykanie páky či volantu musíte uzamknúť, čo ale vieme je to, že veľa ľudí to ani nespraví aj keď to je súčasťou automobilu. Ďalšia vec môže byť dokazovanie, či ste dané zabezpečenie aktivovali, zapli, alebo uzamkli.
Pri značeniach Vin kódom, nemusíte nič zapínať, vypínať ani aktivovať keďže toto značenie je trvalé a nepotrebuje žiadne napájanie ani zapínanie či aktivovanie. Keďže poisťovňa videla, že to tam máte a samozrejme si z toho spravila aj záznam (foto dokumentáciu) tak nemusíte nikomu nič dokazovať či ste to mali zapnuté, uzamknuté a podobne ako pri iných druhoch zabezpečenia ako mechanické či elektronické. Toto všetko Vám pri našom zabezpečení odpadá!

V každom prípade je to naozaj krok dopredu, že si už aj poisťovne uvedomujú výhodu zabezpečenia automobilu značením auto-skiel Vin kódom (nazývané aj Vin print). Väčšina poisťovní disponuje štatistikami, kde si vedia pozrieť počet krádeží ako značiek áut tak aj ich zabezpečenia, ktoré jasne poukazujú aj na výhodu práve tohoto zabezpečenia.

Čo sa ľudia pýtajú je napríklad, že čo keď zlodej vymení všetky označené sklá Vin printom. Odpoveď je jednoduchá. Viete čo dnes stoja sklá už len na to najlacnejšie auto? A zlodej kradne auto aby doň investoval? Aby s tým mal náklady a robotu? Veď ak sa pozrie na parkovisko má ho plné áut, čo toto zabezpečenie nemajú.

Orientačnú tabuľku nákladov na zriadenie ale aj odstránenie zabezpečenia si môžete pozrieť tu.

Už nemusíte siahať po drahých riešeniach, ale môžete využiť zabezpečenie Vin kódom. Neváhajte nás kontaktovať pre ďalšie otázky, alebo pre toto zabezpečenie aby sme si dohodli termín.